Group 2 Copy 19LinkGroup 3Group 2

Svenska Cupen damer 2019/20

Svenska Cupen damer 2019/20

Sortera på:

Omgång 3 har fast speldag - onsdag 18 september.

Omgång 4 (gruppspelet) avgörs i början av 2020.

Omgång 1

  1. Västerås BK 30 1
    Täby FK 0
    Ringvallen 2 (konstgräs) Publik: 75
  2. Vallens IF 0
    Qviding FIF 4
    Stora Höga IP 2 Konstgräs Publik: 92
  3. Nättraby GoIF 6
    Rödsle BK 1
    Nättraby IP 1
  4. Råda BK 0
    IK Gauthiod 6
    Rådavallen A-plan Publik: 40
  5. Ytterby IS 4
    Sjömarkens IF 1
    Ytterns IP 1 Gräs Publik: 53
  6. Älmhults IF 1
    Hittarps IK 4
  7. Smedby AIS 0
    IFK Norrköping FK 4
    Mirum Arena Publik: 118
  8. Sunnanå SK 7
    Team TG FF 2
    Electrolux Home Arena Publik: 207
  9. Själevads IK 0
    IFK Östersund 1
    Skyttis IP Publik: 89
  10. Avesta AIK 1
    Gamla Upsala SK 8
    Avestavallen Konstgräs Publik: 41
  11. Rimbo IF 5
    Älvsjö AIK FF 6
    IP Arkadien 1 Publik: 63
  12. Ulvåkers IF 0
    Rävåsens IK Karlskoga 1
    Åbrovallen A Publik: 35
  13. Eskilsminne IF 0
    IS Halmia 3
    Västergårds IP 5, huvudplan
  14. Kovlands IF 4
    IF Team Hudik 0
    NP3 Arena Publik: 30
  15. Tyresö FF 5
    Bele Barkarby FF 0
    Tyresövallen 1 Publik: 69
  16. Karlbergs BK 3
    Enskede IK 7
    Stadshagens IP 1 Publik: 40
  17. FC Staffanstorp 0
    Hammenhögs IF 2
    Staffansvallen A-plan
  18. Dösjöbro IF 3
    Trelleborgs FF 1
    Dösjöbro IP A-plan Publik: 77
  19. Södersnäckornas BK 6
    P18 IK 0
    Solberga BP 1
  20. Eds FF 1
    Hertzöga BK 3
    Bergslätt IP Publik: 58
  21. Ornäs BK 3
    Gefle IF FF 1
    Ornäs IP Publik: 53
  22. Motala AIF FK 3
    Örebro SK Söder 5
    Idrottsparken Motala A Publik: 40
  23. Tvååkers IF 0
    IF Böljan Falkenberg 2
    Övrevi A Publik: 50
  24. Tranås FF 1
    Mariebo IK 2
    Bredstorps IP - Konstgräs Publik: 50
  25. Kiruna FF 0
    Infjärdens SK 9
    Lombia IP Publik: 67
  26. IFK Örby 0
    Göteborgs DFF 4
    Örby IP B konstgräs Publik: 40

Omgång 2

  1. Sunnanå SK 0
    Umeå IK FF 4
    Electrolux Home Arena Publik: 227
  2. Hertzöga BK 0
    Mallbackens IF Sunne 6
    Ilanda IP A-plan Publik: 479
  3. Nättraby GoIF 0
    IFK Kalmar 1
    Nättraby IP 1 Publik: 200
  4. Hammenhögs IF 0
    Asarums IF FK 2
    Hamondavallen A-plan
  5. Örebro SK Söder 2
    Rävåsens IK Karlskoga 3
    Grönpepparparkens IP A Publik: 103
  6. Ytterby IS 0
    IK Gauthiod 1
    Ytterns IP 1 Gräs
  7. Kovlands IF 3
    IFK Östersund 0
    Ånäsvallen Publik: 162
  8. Ornäs BK 0
    Kvarnsvedens IK 10
    Ornäs IP Publik: 215
  9. Infjärdens SK 1
    Morön BK 4
    IVAB Arena Publik: 49
  10. Gamla Upsala SK 2
    IK Uppsala Fotboll 3
    Gamlis IP Publik: 108
  11. IS Halmia 7
    Hittarps IK 1
    Halmstad Arena P1 Publik: 69
  12. Dösjöbro IF 3
    Borgeby FK 1
    Dösjöbro IP A-plan Publik: 170
  13. IFK Norrköping FK 1
    Västerås BK 30 3
    Östgötaporten Publik: 90
  14. Mariebo IK 2
    Lidköpings FK 3
    Stadsparksvallen Publik: 70
  15. Göteborgs DFF 4
    IF Böljan Falkenberg 2
    Valhalla 1 Konstgräs Publik: 59
  16. Södersnäckornas BK 0
    AIK 7
    Skytteholms IP 1 Publik: 121
  17. Qviding FIF 0
    Jitex Mölndal BK 2
    Ruddalen 1 Konstgräs Publik: 68
  18. Enskede IK 0
    IF Brommapojkarna 4
    Enskede IP 1 Publik: 63
  19. Tyresö FF 1
    Hammarby IF FF 0
    Tyresövallen 1 Publik: 269
  20. Älvsjö AIK FF 2
    Bollstanäs SK 1
    Älvsjö IP 1 Publik: 169