Ettan Norra 2021

Ettan Norra 2021

Sortera på:

april

  1. IF Brommapojkarna 2
    IF Karlstad Fotboll 0
    Grimsta IP 1
  2. Örebro Syrianska IF 0
    Sollentuna FK 3
    Mellringe IP Konstgräs
  3. IFK Haninge 2
    Hudiksvalls Förenade FF 0
    Torvalla IP 1
  4. IF Sylvia 0
    Sandvikens IF 2
    Platinumcars Arena
  5. Dalkurd 3
    Piteå IF FF 3
    Studenternas
  6. Umeå FC 1
    Hammarby TFF Herrfotboll 0
    Umeå Energi Arena SOL
  7. Assyriska FF 2
    Täby FK 7
    Södertälje Fotbollsarena
  8. Gefle IF FF 1
    IFK Luleå 2
    Gavlevallen Publik: 8
  9. Sandvikens IF 0
    IF Brommapojkarna 0
    Jernvallen VM-arenan Publik: 8
  10. Sollentuna FK 1
    Gefle IF FF 1
    Sollentunavallen 1
  11. IF Karlstad Fotboll 5
    IFK Haninge 1
    Ilanda IP A-plan
  12. Hudiksvalls Förenade FF 1
    IF Sylvia 2
    Glysis Sparbanken Arena
  13. Piteå IF FF 0
    Örebro Syrianska IF 3
    LF Arena Publik: 8
  14. Täby FK 2
    Umeå FC 2
    Vikingavallen/Täby IP 1
  15. IFK Luleå 3
    Assyriska FF 1
    Nyabvallen
  16. Hammarby TFF Herrfotboll 1
    Dalkurd 3
    Hammarby IP 1
  17. Örebro Syrianska IF
    Hudiksvalls Förenade FF
    Mellringe IP Konstgräs
  18. Gefle IF FF
    Dalkurd
    Gavlevallen
  19. IFK Luleå
    Sandvikens IF
    Nyabvallen
  20. IF Brommapojkarna
    Umeå FC
    Grimsta IP 1
  21. Assyriska FF
    IF Karlstad Fotboll
    Södertälje Fotbollsarena
  22. IF Sylvia
    Sollentuna FK
    Platinumcars Arena
  23. Piteå IF FF
    Hammarby TFF Herrfotboll
    LF Arena
  24. IFK Haninge
    Täby FK
    Torvalla IP 1
  25. Hudiksvalls Förenade FF
    Gefle IF FF
    Glysis Sparbanken Arena
  26. Sollentuna FK
    IF Brommapojkarna
    Sollentunavallen 1
  27. Dalkurd
    IF Sylvia
    Studenternas
  28. Umeå FC
    IFK Haninge
    Umeå Energi Arena SOL
  29. IF Karlstad Fotboll
    Örebro Syrianska IF
    Ilanda IP A-plan
  30. Sandvikens IF
    Piteå IF FF
    Jernvallen VM-arenan
  31. Täby FK
    IFK Luleå
    Vikingavallen/Täby IP 1
  32. Hammarby TFF Herrfotboll
    Assyriska FF
    Hammarby IP 1

maj

  1. Gefle IF FF
    Umeå FC
    Gavlevallen
  2. IF Karlstad Fotboll
    Hudiksvalls Förenade FF
    Tingvalla IP
  3. Örebro Syrianska IF
    Dalkurd
    Mellringe IP Konstgräs
  4. Piteå IF FF
    Täby FK
    LF Arena
  5. IF Brommapojkarna
    IFK Haninge
    Grimsta IP 1
  6. Assyriska FF
    Sandvikens IF
    Södertälje Fotbollsarena
  7. IFK Luleå
    Sollentuna FK
    Nyabvallen
  8. IF Sylvia
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Platinumcars Arena
  9. Dalkurd
    IF Brommapojkarna
    Studenternas
  10. Hudiksvalls Förenade FF
    IFK Luleå
    Glysis Sparbanken Arena
  11. Sollentuna FK
    Assyriska FF
    Sollentunavallen 1
  12. Sandvikens IF
    Örebro Syrianska IF
    Jernvallen VM-arenan
  13. Täby FK
    IF Sylvia
    Vikingavallen/Täby IP 1
  14. Umeå FC
    IF Karlstad Fotboll
    Umeå Energi Arena SOL
  15. Hammarby TFF Herrfotboll
    Gefle IF FF
    Hammarby IP 1
  16. IFK Haninge
    Piteå IF FF
    Torvalla IP 1
  17. Piteå IF FF
    Sollentuna FK
    LF Arena
  18. IF Brommapojkarna
    Hudiksvalls Förenade FF
    Grimsta IP 1
  19. Örebro Syrianska IF
    Täby FK
    Mellringe IP Konstgräs
  20. IF Sylvia
    Umeå FC
    Platinumcars Arena
  21. Gefle IF FF
    IFK Haninge
    Gavlevallen
  22. Assyriska FF
    Dalkurd
    Södertälje Fotbollsarena
  23. IFK Luleå
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Nyabvallen
  24. IF Karlstad Fotboll
    Sandvikens IF
    Tingvalla IP
  25. IFK Haninge
    Örebro Syrianska IF
    Torvalla IP 1
  26. Sandvikens IF
    Sollentuna FK
    Jernvallen VM-arenan
  27. Täby FK
    IF Karlstad Fotboll
    Vikingavallen/Täby IP 1
  28. IF Sylvia
    Gefle IF FF
    Platinumcars Arena
  29. Hudiksvalls Förenade FF
    Piteå IF FF
    Glysis Sparbanken Arena
  30. Umeå FC
    Assyriska FF
    Umeå Energi Arena SOL
  31. Hammarby TFF Herrfotboll
    IF Brommapojkarna
    Hammarby IP 1
  32. Dalkurd
    IFK Luleå
    Studenternas
  33. Piteå IF FF
    Gefle IF FF
    LF Arena
  34. Örebro Syrianska IF
    IF Sylvia
    Mellringe IP Konstgräs
  35. Assyriska FF
    Hudiksvalls Förenade FF
    Södertälje Fotbollsarena
  36. Umeå FC
    Sandvikens IF
    Umeå Energi Arena SOL
  37. IFK Luleå
    IF Karlstad Fotboll
    Nyabvallen
  38. Dalkurd
    IFK Haninge
    Studenternas
  39. IF Brommapojkarna
    Täby FK
    Grimsta IP 1

juni

  1. Sollentuna FK
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Sollentunavallen 1
  2. IF Sylvia
    IF Brommapojkarna
    Platinumcars Arena
  3. Gefle IF FF
    Assyriska FF
    Gavlevallen
  4. Hammarby TFF Herrfotboll
    Örebro Syrianska IF
    Hammarby IP 1
  5. Sandvikens IF
    Dalkurd
    Jernvallen VM-arenan
  6. Hudiksvalls Förenade FF
    Umeå FC
    Glysis Sparbanken Arena
  7. Täby FK
    Sollentuna FK
    Vikingavallen/Täby IP 1
  8. IF Karlstad Fotboll
    Piteå IF FF
    Tingvalla IP
  9. IFK Haninge
    IFK Luleå
    Torvalla IP 1
  10. Gefle IF FF
    Täby FK
    Gavlevallen
  11. IF Karlstad Fotboll
    Sollentuna FK
    Tingvalla IP
  12. Hudiksvalls Förenade FF
    Dalkurd
    Glysis Sparbanken Arena
  13. Örebro Syrianska IF
    Umeå FC
    Mellringe IP Konstgräs
  14. IF Brommapojkarna
    Piteå IF FF
    Grimsta IP 1
  15. Hammarby TFF Herrfotboll
    Sandvikens IF
    Hammarby IP 1
  16. IFK Luleå
    IF Sylvia
    Nyabvallen
  17. Assyriska FF
    IFK Haninge
    Södertälje Fotbollsarena
  18. Umeå FC
    IFK Luleå
    Umeå Energi Arena SOL
  19. IF Brommapojkarna
    Örebro Syrianska IF
    Grimsta IP 1
  20. Piteå IF FF
    Assyriska FF
    LF Arena
  21. IF Sylvia
    IFK Haninge
    Platinumcars Arena
  22. Dalkurd
    IF Karlstad Fotboll
    Studenternas
  23. Sollentuna FK
    Hudiksvalls Förenade FF
    Sollentunavallen 1
  24. Sandvikens IF
    Gefle IF FF
    Jernvallen VM-arenan
  25. Täby FK
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Vikingavallen/Täby IP 1
  26. Piteå IF FF
    IFK Luleå
    LF Arena
  27. Hudiksvalls Förenade FF
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Glysis Sparbanken Arena
  28. Örebro Syrianska IF
    Gefle IF FF
    Mellringe IP Konstgräs
  29. IF Karlstad Fotboll
    IF Sylvia
    Tingvalla IP
  30. Dalkurd
    Umeå FC
    Studenternas
  31. Assyriska FF
    IF Brommapojkarna
    Södertälje Fotbollsarena
  32. Sandvikens IF
    Täby FK
    Jernvallen VM-arenan
  33. IFK Haninge
    Sollentuna FK
    Torvalla IP 1

augusti

  1. IF Karlstad Fotboll
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Tingvalla IP
  2. IF Sylvia
    Örebro Syrianska IF
    Platinumcars Arena
  3. Hudiksvalls Förenade FF
    Sandvikens IF
    Glysis Sparbanken Arena
  4. IFK Haninge
    IF Brommapojkarna
    Torvalla IP 1
  5. IFK Luleå
    Gefle IF FF
    Nyabvallen
  6. Täby FK
    Piteå IF FF
    Tibblevallen (Täby SC 1)
  7. Umeå FC
    Dalkurd
    Umeå Energi Arena SOL
  8. Assyriska FF
    Sollentuna FK
    Södertälje Fotbollsarena
  9. Piteå IF FF
    Hudiksvalls Förenade FF
    LF Arena
  10. Sandvikens IF
    Umeå FC
    Jernvallen A-plan
  11. Örebro Syrianska IF
    IFK Haninge
    Mellringe IP Konstgräs
  12. Dalkurd
    Gefle IF FF
    Studenternas
  13. IF Brommapojkarna
    IF Sylvia
    Grimsta IP 1
  14. Assyriska FF
    IFK Luleå
    Södertälje Fotbollsarena
  15. Sollentuna FK
    IF Karlstad Fotboll
    Sollentunavallen 1
  16. Hammarby TFF Herrfotboll
    Täby FK
    Hammarby IP 1
  17. IF Brommapojkarna
    Dalkurd
    Grimsta IP 1
  18. IFK Haninge
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Torvalla IP 1
  19. IF Karlstad Fotboll
    Assyriska FF
    Tingvalla IP
  20. Gefle IF FF
    Sandvikens IF
    Gavlevallen
  21. Umeå FC
    IF Sylvia
    Umeå Energi Arena SOL
  22. Hudiksvalls Förenade FF
    Sollentuna FK
    Glysis Sparbanken Arena
  23. Täby FK
    Örebro Syrianska IF
    Tibblevallen (Täby SC 1)
  24. IFK Luleå
    Piteå IF FF
    Nyabvallen

september

  1. IF Karlstad Fotboll
    Umeå FC
    Tingvalla IP
  2. Örebro Syrianska IF
    IF Brommapojkarna
    Mellringe IP Konstgräs
  3. IF Sylvia
    Hudiksvalls Förenade FF
    Platinumcars Arena
  4. Sollentuna FK
    Täby FK
    Sollentunavallen 1
  5. Piteå IF FF
    IFK Haninge
    LF Arena
  6. Dalkurd
    Sandvikens IF
    Studenternas
  7. Hammarby TFF Herrfotboll
    IFK Luleå
    Hammarby IP 1
  8. Assyriska FF
    Gefle IF FF
    Södertälje Fotbollsarena
  9. Hudiksvalls Förenade FF
    IF Brommapojkarna
    Glysis Sparbanken Arena
  10. Gefle IF FF
    IF Sylvia
    Gavlevallen
  11. IFK Haninge
    IF Karlstad Fotboll
    Torvalla IP 1
  12. Täby FK
    Assyriska FF
    Tibblevallen (Täby SC 1)
  13. Sandvikens IF
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Jernvallen A-plan
  14. Umeå FC
    Örebro Syrianska IF
    Umeå Energi Arena SOL
  15. Sollentuna FK
    Piteå IF FF
    Sollentunavallen 1
  16. IFK Luleå
    Dalkurd
    Nyabvallen
  17. IF Brommapojkarna
    Gefle IF FF
    Grimsta IP 1
  18. IFK Haninge
    IF Sylvia
    Torvalla IP 1
  19. Hammarby TFF Herrfotboll
    Hudiksvalls Förenade FF
    Hammarby IP 1
  20. IF Karlstad Fotboll
    Täby FK
    Tingvalla IP
  21. Örebro Syrianska IF
    Piteå IF FF
    Mellringe IP Konstgräs
  22. Dalkurd
    Sollentuna FK
    Studenternas
  23. IFK Luleå
    Umeå FC
    Nyabvallen
  24. Sandvikens IF
    Assyriska FF
    Jernvallen A-plan
  25. Gefle IF FF
    Örebro Syrianska IF
    Gavlevallen
  26. Hudiksvalls Förenade FF
    IF Karlstad Fotboll
    Glysis Sparbanken Arena
  27. Piteå IF FF
    Sandvikens IF
    LF Arena
  28. IF Sylvia
    Dalkurd
    Platinumcars Arena
  29. Umeå FC
    IF Brommapojkarna
    Umeå Energi Arena SOL
  30. Täby FK
    IFK Haninge
    Tibblevallen (Täby SC 1)
  31. Assyriska FF
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Södertälje Fotbollsarena
  32. Sollentuna FK
    IFK Luleå
    Sollentunavallen 1

oktober

  1. IFK Haninge
    Gefle IF FF
    Torvalla IP 1
  2. Hammarby TFF Herrfotboll
    Sollentuna FK
    Hammarby IP 1
  3. Sandvikens IF
    IF Sylvia
    Jernvallen A-plan
  4. Dalkurd
    Örebro Syrianska IF
    Studenternas
  5. Assyriska FF
    Piteå IF FF
    Södertälje Fotbollsarena
  6. IFK Luleå
    Täby FK
    Nyabvallen
  7. IF Karlstad Fotboll
    IF Brommapojkarna
    Tingvalla IP
  8. Umeå FC
    Hudiksvalls Förenade FF
    Umeå Energi Arena SOL
  9. IF Brommapojkarna
    Assyriska FF
    Grimsta IP 1
  10. Gefle IF FF
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Gavlevallen
  11. IF Sylvia
    IF Karlstad Fotboll
    Platinumcars Arena
  12. Hudiksvalls Förenade FF
    IFK Haninge
    Glysis Sparbanken Arena
  13. Täby FK
    Dalkurd
    Tibblevallen (Täby SC 1)
  14. Örebro Syrianska IF
    IFK Luleå
    Mellringe IP Konstgräs
  15. Sollentuna FK
    Sandvikens IF
    Sollentunavallen 1
  16. Piteå IF FF
    Umeå FC
    LF Arena
  17. Umeå FC
    Gefle IF FF
    Umeå Energi Arena SOL
  18. Sollentuna FK
    IF Sylvia
    Sollentunavallen 1
  19. Sandvikens IF
    IFK Haninge
    Jernvallen A-plan
  20. Hudiksvalls Förenade FF
    Täby FK
    Glysis Sparbanken Arena
  21. Hammarby TFF Herrfotboll
    Piteå IF FF
    Hammarby IP 1
  22. Assyriska FF
    Örebro Syrianska IF
    Södertälje Fotbollsarena
  23. IF Karlstad Fotboll
    Dalkurd
    Tingvalla IP
  24. IFK Luleå
    IF Brommapojkarna
    Nyabvallen
  25. IF Brommapojkarna
    Sollentuna FK
    Grimsta IP 1
  26. Gefle IF FF
    Hudiksvalls Förenade FF
    Gavlevallen
  27. Örebro Syrianska IF
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Mellringe IP Konstgräs
  28. Täby FK
    Sandvikens IF
    Tibblevallen (Täby SC 1)
  29. Piteå IF FF
    IF Karlstad Fotboll
    LF Arena
  30. IF Sylvia
    IFK Luleå
    Platinumcars Arena
  31. Dalkurd
    Assyriska FF
    Studenternas
  32. IFK Haninge
    Umeå FC
    Torvalla IP 1
  33. Sollentuna FK
    IFK Haninge
    Sollentunavallen 1
  34. Hudiksvalls Förenade FF
    Örebro Syrianska IF
    Glysis Sparbanken Arena
  35. Täby FK
    IF Brommapojkarna
    Tibblevallen (Täby SC 1)
  36. Assyriska FF
    IF Sylvia
    Södertälje Fotbollsarena
  37. Sandvikens IF
    IFK Luleå
    Jernvallen A-plan
  38. Piteå IF FF
    Dalkurd
    LF Arena
  39. IF Karlstad Fotboll
    Gefle IF FF
    Tingvalla IP
  40. Hammarby TFF Herrfotboll
    Umeå FC
    Hammarby IP 1

november

  1. IFK Luleå
    Hudiksvalls Förenade FF
    Nyabvallen
  2. IFK Haninge
    Assyriska FF
    Torvalla IP 1
  3. IF Brommapojkarna
    Sandvikens IF
    Grimsta IP 1
  4. Örebro Syrianska IF
    IF Karlstad Fotboll
    Mellringe IP Konstgräs
  5. IF Sylvia
    Täby FK
    Platinumcars Arena
  6. Gefle IF FF
    Piteå IF FF
    Gavlevallen
  7. Umeå FC
    Sollentuna FK
    Umeå Energi Arena SOL
  8. Dalkurd
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Studenternas
  9. Sollentuna FK
    Örebro Syrianska IF
    Sollentunavallen 1
  10. Sandvikens IF
    IF Karlstad Fotboll
    Jernvallen A-plan
  11. Täby FK
    Gefle IF FF
    Tibblevallen (Täby SC 1)
  12. IF Brommapojkarna
    Hammarby TFF Herrfotboll
    Grimsta IP 1
  13. IF Sylvia
    Piteå IF FF
    Platinumcars Arena
  14. Dalkurd
    Hudiksvalls Förenade FF
    Studenternas
  15. IFK Luleå
    IFK Haninge
    Nyabvallen
  16. Assyriska FF
    Umeå FC
    Södertälje Fotbollsarena
  17. Örebro Syrianska IF
    Sandvikens IF
    Mellringe IP Konstgräs
  18. Gefle IF FF
    Sollentuna FK
    Gavlevallen
  19. Umeå FC
    Täby FK
    Umeå Energi Arena SOL
  20. Piteå IF FF
    IF Brommapojkarna
    LF Arena
  21. IFK Haninge
    Dalkurd
    Torvalla IP 1
  22. Hammarby TFF Herrfotboll
    IF Sylvia
    Hammarby IP 1
  23. IF Karlstad Fotboll
    IFK Luleå
    Tingvalla IP
  24. Hudiksvalls Förenade FF
    Assyriska FF
    Glysis Sparbanken Arena