Group 2 Copy 19LinkGroup 3Group 2

Regionalt matchläger på Bosön

I veckan, 13-16 maj, genomförs ett regionalt matchläger på Bosön med ett 70-tal spelare (pojkar) födda 2002.

Matchlägret är en del i den stora nationella satsningen på spelarutbildningen och ett sätt att ge kvalificerad utbildning till spelare som till vardags inte nås av fotbollsakademiernas verksamhet.

Regionalt Matchläger (pojkar)

  • Plats
    Bosön, Stockholm
  • Datum och tid

Deltagare

  • Sufyan Abuzayda
    Kristianstad FC
  • George Afram
    BK Forward
  • Mustafe Ismail Ahmed
    Skellefteå FF
  • Joel Allard
    Trosa-Vagnhärad SK
  • Filip Andersson
    Lerkils IF
  • Jakob Andersson
    Degerfors IF
  • Jonathan Andreasson
    Täby FK
  • Melvin Appelberg
    Jönköpings Södra IF
  • Aksel Ayan
    Örgryte IS FF
  • Emre Balci
    GAIS
  • Elias Berg
    Kristianstad FC
  • Hugo Bergman
    Bodens BK FF
  • Lukas Berntsson
    IK Oddevold
  • Ludvig Brander
    FK Karlskrona
  • Albert Broström
    FC Gute
  • Antonio Campeanu
    Frösö IF
  • Bojan Culafic
    BK Forward
  • Felix Eriksson
    Vellinge IF
  • Cewin Eriksson
    Athletic FC Eskilstuna
  • Armin Fathi
    FBK Karlstad
  • Chris Fox
    Bele Barkarby FF
  • Oscar Franck
    Karlslunds IF HFK
  • Kristoffer Fredin
    IK Brage
  • Hannes Fredvi
    Alingsås IF FF
  • Adel Gharbi
    Örgryte IS FF
  • Viljam Hansson
    Östers IF
  • Elias Hedner
    IFK Klagshamn
  • Axel Henriksson
    Östers IF
  • Casper Hägg
    Mjällby AIF
  • Albin Inhammar
    Mariedals IK
  • Nicholas Jakab
    IFK Stocksund
  • Gabriel Johnson
    Trelleborgs FF
  • Lukas Jönsson
    IFK Karlshamn
  • Ali Kachmar
    FC Linköping City
  • Fio Karlsson
    Skiljebo SK
  • Samir Khan
    Norrby IF
  • Dominik Karol Kolarczyk
    IFK Haninge
  • Melvin Lindgren
    Motala AIF FK
  • Jesper Lindholm
    Ljusdals IF
  • David Mahjob Wallentinsson
    IK Sirius FK
  • Anton Moberg
    FBK Karlstad
  • Oscar Nilsson Gullberg
    Lunds BK
  • Adam Näsmark
    Sollefteå GIF FF
  • Gustav Olsson
    Eds FF
  • Olle Palmquist
    Jönköpings Södra IF
  • Erik Pedersen
    IK Brage
  • Joakim Persson
    IK Sirius FK
  • Torre Rafael
    Gefle IF FF
  • Vilmer Rönnberg
    Enskede IK
  • Miguel Sandberg
    FC Djursholm
  • Adam Sandström
    Umeå FC Akademi
  • Aran Sinjawi
    Gefle IF FF
  • Albin Sohlberg Gashi
    Vårgårda IK
  • Emil Stenstrand
    Sollentuna FK
  • Elliot Stroud
    IK Oddevold
  • Hannes Sveijer
    IK Sirius FK
  • Kevin Tekteste
    FC Linköping City
  • Isac Ternstedt
    Östers IF
  • Mehmet Uzel
    Örgryte IS FF
  • Mohammed Wahap
    IFK Eskilstuna
  • Victor Wallgren
    Kubikenborgs IF
  • Mattis Westberg
    Strands IF
  • Erik Westgärds
    GAIS
  • Emil Vestman
    IK Oddevold
  • Emil Wickman
    IFK Östersund
  • William Videhult
    Västerås SK FK
  • Alen Zahirovic
    Östers IF
  • Eryk Zareba
    IF Stockholms Fotbollsakademi

Instruktörer

  • Viktor Eriksson Förbundskapten P17/02

Spelarutbildning - senaste