Group 2 Copy 19LinkGroup 3Group 2

Regionala läger flickor i Karlstad och Göteborg

19-22 mars hålls två regionala läger för flickor födda 2002 och -03. 44 spelare är kallade till vart och ett av lägren i Karlstad och Göteborg.

Praktiktider

Göteborg - Serneke Arena

  • 19/3 kl 14.30-15.45, grupp 1 och 15.45-17.00, grupp 2
  • 20/3 fm kl 09.30-10.45 grupp 1, 10.45-12.00 grupp 2
  • 20/3 em, kl 14.30-15.45, grupp 1, 15.45-17.00 grupp 2
  • 21/3 kl 14.30-17.00, internmatcher
  • 22/3 kl 09.30-11.00, hela gruppen
  • Ansvariga på plats: Ulf Kristiansson, SvFF och Patrick Migas, Göteborgs FF.

Karlstad - Airdome och Fotbollshallen Våxnäs

  • 19/3 kl 15.00-16.15, grupp 1 och 16.30-17.45, grupp 2, Fotbollshallen Våxnäs
  • 20/3 fm kl 09.30-10.45 grupp 1, 11.00-12.15 grupp 2, Karlstad Airdome
  • 20/3 em, kl 15.15-16.30, grupp 1, 16.45-18.00 grupp 2, Karlstad Airdome
  • 21/3 kl 14.30-17.30, internmatcher, Karlstad Airdome
  • 22/3 kl 09.30-11.00, hela gruppen, Karlstad Airdome
  • Ansvariga på plats: Pia Sundhage, SvFF och Hampus Ueltzhöfer, Värmlands FF.

Regionala läger flickor 2019:2 Göteborg

  • Plats
    Göteborg
  • Datum och tid

Deltagare

  • Lova Andersson
    Sunnanå SK
  • Ellen Andersson
    Djurgårdens IF FF
  • Tilde Andrén
    Enskede IK
  • Nora Anjevall
    Ope IF
  • Nadine Atterlord
    IFK Kalmar
  • Agnes Brännström
    Morön BK
  • Villemo Dahlqvist
    Sunnanå SK
  • Tess Fridberg
    Karlskrona FF
  • Ellen Gustavsson
    Piteå IF DFF
  • Hanna Hallgren
    Karlskrona FF
  • Tilda Hedell
    Enskede IK
  • Stina Hellberg
    Jitex Mölndal BK
  • Tindra Ivarsson Lidström
    Jitex Mölndal BK
  • Linn Jansson
    Djurgårdens IF FF
  • Felicia Jastré Högberg
    Jitex Mölndal BK
  • Rebecca Johansson
    Domsjö IF
  • Moa Johansson
    Umeå IK FF
  • Molly Johansson
    Kopparbergs/Göteborg FC
  • Anna Johansson
    Skoftebyns IF
  • Beatrice Juutinen
    Bik Sportklubb
  • Moa Karlsson
    Eskilstuna United DFF
  • Vendela Karlsson
    IFK Kalmar
  • Felicia Karlsson
    Lerums IS
  • Lizette Kennethsson
    IFK Värnamo
  • Emma Kimell
    Enskede IK
  • Greta Koponen
    Vimmerby IF
  • Alice Lindgren
    Myckle IK
  • Emma Lorenzen
    IFK Värnamo
  • Frida Mörsare
    Sunderby SK
  • Agnes Nilsson
    P18 IK
  • Hedda Oja
    Notvikens IK DFF
  • Natalie Olsson
    Brunflo FK
  • Vendela Oskarsson
    Notvikens IK DFF
  • Sara Pettersson Sandrud
    Sundsvalls DFF
  • Linnea Samuelsson
    IK Rössö Uddevalla
  • Tilda Sannerholm
    Öckerö IF
  • Lina Sjöberg
    Mölnlycke IF
  • Anna Sköldunger
    IF Eksjö Fotboll
  • Ella Smith Ygfeldt
    Göteborgs DFF
  • Tindra Strivér Lindal
    Egnahems BK
  • Felicia Svensson
    Jitex Mölndal BK
  • Stella Ullberg
    IK Rössö Uddevalla
  • Linnéa Westerdahl
    Eskilstuna United DFF
  • Ida Vestman
    IK Rössö Uddevalla
  • Miranda Viksten Waara
    Notvikens IK DFF
  • Johanna Wikström
    Morön BK
  • Maja Winsa
    Sundsvalls DFF
  • Tilda Wärulf
    Selånger FK
  • Ellen Ågren
    Olofströms IF

Instruktörer

  • Helene Emneborg Tränare
  • Ulf Kristiansson Förbundskapten U23
  • Patrick Migas Ansv. SU Göteborgs FF
  • Daniel Muthas Mv-tränare
  • Johan Nexborn Tränare
  • Sophia Olofsson Föreläsare fotbollsfys
  • Annica Svensson Sjukgymnast

Regionala läger flickor 2019:3 Karlstad

  • Plats
    Karlstad
  • Datum och tid

Deltagare

  • Ida Andersson Weidenberg
    IK Uppsala Fotboll
  • Maja Bengtsson
    Torsby IF
  • Filippa Berger
    Smedby AIS
  • Alice Bergström
    Tyresö FF
  • Hanna Byléhn
    Linghems SK
  • Vanna Carlsten
    Gefle IF FF
  • Saga Emtell
    Hammarby IF FF
  • Emma Eriksson
    Hertzöga BK
  • Sara Eriksson
    Västerås BK 30
  • Johanna Forsberg
    Ljusdals IF
  • Olivia Gallo
    AIK FF
  • Tilda Glemdal Bergkvist
    IF Hallby FK
  • Elin Gunnarsson
    Mariebo IK
  • Sara Hammergård
    Hille IF
  • Wilma Hedenström
    Västerås BK 30
  • Clara Heiche
    KIF Örebro DFF
  • Aryanna Henriksson Uzohue
    IK Viljan Strängnäs
  • Ebba Holmius
    AIK FF
  • Maja Hägg Andersson
    Bollnäs GIF FF
  • Anna Jansson
    Rävåsens IK Karlskoga
  • Hedda Jarhall
    BK Kenty
  • Wilma Jaxeus
    IK Uppsala Fotboll
  • Sara Johansson
    Rynninge IK
  • Izabell Johansson
    Rävåsens IK Karlskoga
  • Ida Kalfholm
    IK Viljan Strängnäs
  • Sofia Karlholm
    IK Uppsala Fotboll
  • Meja Kuurne
    AIK FF
  • Amanda Källström
    Bollnäs GIF FF
  • Vilma Lindström
    Tranås FF
  • Clara Lostelius Vikman
    Västerås BK 30
  • Tuva Lund
    Hertzöga BK
  • Natalia Julia Maciaszczyk
    Hammarby IF FF
  • Moa Magnusson
    Kvarnsvedens IK
  • Linn Malmberg
    Hammarby IF FF
  • Astrid Norman
    Kvarnsvedens IK
  • Selma Nyström
    Svärtinge SK
  • Maja Olsson
    Danmarks IF
  • Ida Pergeman
    AIK FF
  • Vendela Persbeck
    AIK FF
  • Julia Ragnarsson
    IK Uppsala Fotboll
  • Rebecka Rehula
    Älta IF
  • Tilde Rudstam
    Västerås BK 30
  • Emmy Stening
    IK Uppsala Fotboll
  • Angelina Thoreson
    IK Uppsala Fotboll
  • Eila Wennerholm
    Örebro SK Söder
  • Maja Westling
    Hille IF
  • Wilma Wigren
    Tranås FF
  • Molly Wiklander
    Lindö FF
  • Julia Åkerlind Kermoury
    AIK FF
  • Yaren Özpolat
    AIK FF

Instruktörer

  • Mikael Augustsson Målvaktstränare
  • Fredrik Biörs Föreläsare fotbollsfys
  • Krister Engström Tränare/SU Värmlands FF
  • Karolina Lindgren Tränare
  • Helen Persson Sjukgymnast
  • Pia Sundhage Förbundskapten F03
  • Hampus Ueltzhöfer Ansvarig samordnare Värmlands FF

Spelarutbildning - senaste